TÜRKİYE MEZUNLARI SAĞLIK SEKTÖRÜ KONFERANSINDA ANKARA’DA BİRARAYA GELİYOR
Başlangıç Tarihi
01 Mar 2018 Thu - 00:00
Bitiş Tarihi
03 Mar 2018 Sat - 00:00
BİLGİLENDİRMEEtkinliğe kayıt yaptırabilmek için öncelikle sisteme üye olmanız, ardından Üyelik Profili’nde yer alan Eğitim Bilgileri bölümüne Türkiye’de tamamlamış olduğunuz en az bir mezuniyet bilgisini girmiş olmanız gerekmektedir.

Ülkemizde son yıllarda başarı ile uygulanan Sağlık Reformu çalışmalarını, teknolojik, çağdaş ve modern sağlık ürün, yatırım ve politikalarını tanıtmak, Ankara'nın Sağlık Turizmini artırmak amacıyla 1-3 Mart 2018 tarihlerinde Ankara'da "Türkiye Mezunları Ankara İş Dünyası Buluşmaları Sağlık Sektörü Konferansı" düzenlenecektir. Ülkemizde uzun yıllar eğitimlerini alarak ülkelerine dönen Türkiye Sağlık Mezunları ile Ankara Sağlık Sektörü İş Dünyasını buluşturacak, ülkeler arasında bu alanda iletişim ve işbirliklerini geliştirecek konferansa 56 ülkeden 200 Türkiye Mezunu katılacaktır. Ayrıca, kendisi de Türkiye Mezunu olan Kırgızistan Sağlık Bakanı ile Somali, Zambiya Sağlık Bakanları ile hedef ülkelerden üst düzey yöneticiler katılacaktır. Konferansa halen Ankara'da Sağlık alanında eğitim gören 100'den fazla uluslararası öğrenci de katılacaktır. 

Ankara Sanayi Odası, Ankara Ticaret Odası, Ankara Valiliği işbirliğinde, Sağlık Bakanlığı koordinesinde ve Ekonomi Bakanlığı, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, TİKA, Ankara Kalkınma Ajansı destekleri ile uygulamaya konulacak konferans kapsamında; Ankara'daki hastane ve üretim tesisleri gezileri, konferans sunumları, yüz yüze görüşmeler ve grup çalışmaları gerçekleştirilecektir. 

Program Hakkında Detaylı Bilgi İçin: www.alumnihealth2018.org