Ankara Potansiyel Mezun Atölyesi 2022

Event Single
Başlayacak:
Etkinlik Bilgileri:
  • Thursday, March 3, 2022
  • Öz Sk. No: 10 D:12, 06230 Altındağ/Ankara

Detaylar

Kıymetli Türkiye Mezunu Adayı,

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, YTB olarak ülkemizde eğitim görmekte olan siz uluslararası öğrencilere büyük önem vermekte; akademik, kişisel ve kariyer gelişiminize katkı sağlamak amacıyla çeşitli programlar düzenlemekteyiz.

Bu programlardan bir tanesi olan Potansiyel Mezun Atölyeleri kapsamında Türkiye Mezunları ailesinin yeni üyeleri olacak olan sizler için çeşitli başlıklarda eğitimler ve sunumlar gerçekleştirilecektir:

  • YTB’nin Türkiye Mezunlarına yönelik çalışmaları,
  • Ülkeniz ve Türkiye arasındaki siyasi, kültürel, ekonomik ilişkilerde faydalanabileceğiniz, ilgili kuruluşların temsilcilerince yapılacak bilgilendirici konuşmalar ve sunumlar,
  • Alanında uzman eğiticiler tarafından verilecek ve sizleri mezuniyet sonrası iş hayatına hazırlayıcı, CV hazırlama teknikleri, mülakat teknikleri, diksiyon ve hitabet, beden dili ve etkili iletişim gibi başlıklardan oluşabilecek kişisel gelişim eğitimleri,

1-3 Mart 2022 tarihleri arasında YTB Ankara Hamamönü Ofisinde uluslararası öğrencilerimiz ile gerçekleştirilecek Potansiyel Mezun Atölyesine davetlisiniz. Sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyacağımızı bilmenizi isteriz.

Programa katılarak YTB personeli ve uzman eğitimcilerle tanışma imkânı bulabilir, mezun adaylarına sunulacak Türkiye Mezunlarına özel hediyelerimiz ve ikramlardan yararlanabilirsiniz.

Program son sınıftaki tüm uluslararası öğrencilerin katılımına açıktır, Türkiye Burslusu son sınıf uluslararası öğrencilerin katılımı ZORUNLUDUR.)

Katılım durumunuzu muhammed.biten@ytb.gov.tr mail adresine iletmeniz gerekmektedir.

Sağlıklı günler dileriz.

Yer: YTB Ankara Hamamönü Ofisi: Adres:  Öz Sk. No: 10 D:12, 06230 Altındağ/Ankara

Tarih: 1-3 Mart 2022 Salı

Saat: 13:30

Eğitim Konuları:

YTB ve Türkiye Mezunları Çalışmaları

CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri

Türkiye ile Ticari İlişkiler


Konum