İŞ DÜNYASI TÜRKİYE MEZUNLARI İÇİN İSTANBUL’DA TOPLANDI

Türkiye Bursları ile eğitimini tamamladıktan sonra ülkelerine dönen Türkiye Mezunları ile ilişkilerini güçlendirmeyi amaçlayan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), iş dünyası temsilcileri ile çalıştayda bir araya geldi.

Türkiye mezunlarına yönelik yapacağı çalışmalar için yol haritası belirlemeyi amaçlayan YTB, Türkiye Mezunları Kamu Kurumları Çalıştayının ardından, Türkiye Mezunları İş Dünyası Çalıştayı’nı İstanbul’da gerçekleştiriyor. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ile YTB işbirliğinde gerçekleştirilen çalıştaya TÜSİAD, MÜSİAD ve Türkiye İhracatçılar Meclisi de katkı sunuyor. Çalıştayın Türk iş dünyası için büyük fırsatlar sunduğunu kaydeden katılımcılar, Türkiye Mezunları ağının etkin bir şekilde tesis edilmesi durumunda çalıştaydan hem Türkiye’nin hem ilgili ülkelerin yarar sağlayacağını dile getirdiler. 

YORUMLAR 2

  1. AYKAL GABISEV
    06 November 2017 Monday - 16:35
    Çok sevindik bu olaya.Her zaman destekleyeceğiz bu başlangıcı. Şimdi de Rusya Federasyonu’nun Türkiye üniversitelerine denklik vermesi lazım. Bu sorunu en kısa zamanda çözmek lazım. O zaman Rusya'dan gençler eğitim için Türkiye'yi tercih edecekler.
  2. ABDULMALEK ALSALEMI
    15 September 2017 Friday - 11:40
    çok güzel bir adım..çoktan bekliyorduk bunu.hata her şehirde ticaret odaları ile birlikte yapancı öğrencilere bilgi verilebilebilir.