MEZUNLARIMIZ

Detay

Prof. Dr. Kamran Musayev1996 yılında bu İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesindeki 6 yıllık tıp eğitimini başarıyla tamamlamış ve aynı yıl uzmanlık eğitimi sınavına girmiştir.  Sınavı başarıyla geçen Dr. Kamran Musayev, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Kalp Damar Cerrahisi ihtisasına başlamıştır.

1996-2002 yılları arasında uzmanlık eğitimini sürdürmesinin yanı sıra Kadir Has Üniversitesi Florence Nightingale Hastanesi'nde kalp damar cerrahı olarak çalışmıştır. 2002 yılında tıp eğitimini tamamlayarak kalp damar cerrahı olarak ülkesine dönmüştür. Aynı yıl Merkezi Klinik Hastanesi'nde kalp damar cerrahı ve bölümü başkanı olarak göreve başlamıştır. Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Harefield Hastanesi'nde (Mayo Clinic) çeşitli eğitimlere de katılan Kamran Musayev, 2005 yılında Uluslararası Biyografik Merkezi (Cambridge, İngiltere) tarafından 21. Yüzyılın Üstün Aydınları ödülüne layık görülmüştür.

Kamran Musayev, 2009 yılından beri Merkezi Klinik Hastanesinde Başhekim olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Azerbaycan Kalp Damar Cerrahisi Derneği'nin başkanlık görevini de yürütmektedir. Ulusal ve uluslararası medyada çok sayıda tıbbi makale yayınlanmış ve birçok uluslararası konferansa konuşmacı olarak katılmıştır.

Kamran Musayev Ocak 2013 tarihinde Azerbaycan'da ilk kez Merkezi Klinik Hastanesinde yapay kalp nakli gerçekleştirmiştir. Eylül 2017'de ise Dr. Musayev ve ekibi, Azerbaycan'da pulmoner damarların endarterektomi adı verilen ve kan dolaşımını durduran bir operasyon gerçekleştirerek bir ilke imza atmıştır. 2018 yılı Kasım ayında da Azerbaycan’da ilk kez Merkezi Klinik Hastanesi'nde "Ozaki operasyonu" adı verilen cerrahi müdahale yapılmıştır. Dr. Kamran Musayev'in ekibi, hasarlı kalp kapağını değiştirmek için hastanın kendi peritonundan yeni bir kalp kapağı gerçekleştirmiştir.

Dr. Kamran Musayev, ülkesinde genç doktorlara verdiği destekle de tanınmaktadır. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in 16 Haziran 2011 tarihli emriyle Azerbaycan'da sağlık hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik hizmetlerinden dolayı kendisine "Onurlu Doktor" fahri unvanı verilmiştir.


0 Yorum

Bizimle İletişime Geçin 👋

Görüş, öneri ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın.