MEZUNLARIMIZ

Detay

Mustafa TrampaMustafa Trampa 1974 tarihinde Yunanistan, İskeçe ili Şahin köyünde doğdu. İlköğretimini İskeçe ilinin Şahin köyünde bitirdi. 1993 senesinde Edirne İmam Hatip Orta ve Lisesinden mezun oldu. 1998’de Konya Selçuk Üniversitesi İlâhiyat Fakültesinden mezun oldu. 2001 yılından beri İskeçe Müftülüğü Vaaz ve İrşad Heyeti üyesidir.

Üsküdar Üniversitesi, Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsünde “Batı Trakya’da Mevlid Geleneği“ adlı teziyle yüksek lisansını tamamladı. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İslam Tasavvuf Felsefesinde Doktora yapmaktadır.

Mustafa Trampa Batı Trakya’da çıkan Millet gazetesinde 7 yıl köşe yazarlığı yapmıştır. Trampa bir dönem Gümülcine’de yayınlanan FİYAKA Dergisinde yazılar yazdı. Trampa ayrıca İskeçe Müftülüğü tarafından yayın hayatına devam eden KARDELEN dergisinin editörlük görevini sürdürmüştür.

Mustafa Trampa, İskeçe Müftülüğü Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı, İskeçe Müftülüğü Eğitim Komisyonu Başkanı, İskeçe Türk Birliği’nde iki dönem yönetim kurulu genel sekreterliği, bir dönem kasadarlık ve denetim kurulu başkanı olarak hizmet etmiştir. Şahin Eğitim ve Kültür Derneği kurucu üyesidir.

Mustafa Trampa, Dostluk Eşitlik Barış Partisi eski MYK üyesi ve İskeçe İl teşkilatı yönetim kurulu kurucu üyesidir. Son olarak müftülük çatısı altında Eğitim ve Kültür İşleri Şube Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2022 Eylül ayından itibaren İskeçe'nin seçilmiş Müftüsü olarak görev yapmaktadır.


0 Yorum

Bizimle İletişime Geçin 👋

Görüş, öneri ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın.